Thursday, November 5, 2020

Ilmunud on „Varaste liit“, sarja „Kuninganna varas“ 5. raamat

 Ilmunud on „Varaste liit“, sarja „Kuninganna varas“ 5. raamat. Autoriks Megan Whalen Turner. Tõlkinud Tatjana Peetersoo. Kaanepilt Meelis Krošetskin.  

Vana-Kreekast inspireeritud fantaasiamaailma ähvardab sõda, millest pääsemiseks on kolm väikest kuningriiki sõlminud liidu – kuigi ka see ei pruugi neid võimsa vastase vastu aidata. Suure Mede impeeriumi tähtsa poliitiku ori ja sekretär Kamet unistab saada üheks kõige mõjuvõimsamaks tegelaseks terves riigis – kuid ta plaanid pööratakse pea peale ning ta on sunnitud piinamise ja surma ähvardusel põgenema. Seejuures aitavad teda mõningad isikud väikesest Attolia kuningriigist – kelle hulka kuulub ootuspäraselt Eugenides, varas, kellest on saanud kuningas.

Megan Whalen Turneri lummavad ja auhindu võitnud „Kuninganna Varga“ romaanid elustavad eeposte maailma ja tutvustavad karismaatilist ja parandamatut tegelast – varast ja kuningat Eugenidest. Need lood on täis poliitilisi mahhinatsioone ja intriige, võidetud ja kaotatud lahinguid, ohtlikke reise, võimu, kirge, kättemaksu ja reetmist. Sarja teoseid hindavad kirjanikud, kriitikud ja lugejad, need on saanud paljusid auhindu, nende hulgas Los Angeles Times Book Prize, Newbery Honor, Mythopoeic Fantasy Award.

Kirjastuse hind 14 eur. Seda ja teisigi Fantaasia raamatuid saab omandada ka posti teel, selleks kirjutada meiliaadressil eva.luts111@gmail.com. Postikuluks lisan hinnale vaid ühe euro paki kohta.


No comments:

Post a Comment