Tuesday, May 26, 2020

Ilmunud on Andrei Beljanini „Musta Missa vandenõu"

Tõlkija Tatjana Peetersoo. Värsid tõlkinud Veiko Belials. Sari: Sündmuste Horisont. See on teine osa „Tsaar Gorohhi“ lugudest, kus nooruke miilits Nikita Ivašov tegutseb maailmas, mis meenutab üsna äratuntavalt vene muinasjutte. (Sattus ta sinna lihtsalt nii, et laskus ühel päeval kusagil külakeses keldrisse ja avastaski end hoopis mujalt...)
Sel korral näib alguses tegu olevat veidrate ja tühisena näivate vargustega – ladudest kaob must kangas. Ent nagu ikka, pole miski nii, nagu alguses paistab, ja jälle tuleb Nikital päästa terve tsaaririik, ja võib-olla kogu maailm. Ja seda peamiselt kohaliku miilitsaosakonna abil, mis koosneb talle abiliseks antud vägilasest Mitkast ja nõiast Baba Jagaast, kelle juurde on Nikita majutatud.
Seda raamatut, ja ka teisi Fantaasia raamatuid, saab osta, kirjutades meiliaadressil eva.luts111@gmail.com, kirjastuse hind 14 eur. Postikuluks lisan vaid ühe euro paki kohta. Viimasteks raamatuteks on George RR Martini „Valguse hääbumine“ 14 eur, „Orioni vöö“ 13 eur, Arthur C. Clarke’i „Kuutolmu varing“ 13 eur, „Asumi sõbrad“ 15 eur, „Täheaeg 19. Pilvede sultan“ 13 eur, Charles Strossi „Saturnuse lapsed“ 14 eur.

No comments:

Post a Comment