Tuesday, February 16, 2016

Mairi Lauriku ulmeromaan "Süsteem"

Ilmunud on postapokalüptiline ulmeromaan „Süsteem“, autoriks Mairi Laurik. See on Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel äramärgitud teos, mille peamised tegevusliinid hargnevad kauges tulevikus Tartus ja Emajõe luhtadel.

Meie lähitulevikus haarab planeeti kaos, mille tulemusena seisab inimkond silmitsi tõsiasjaga, et oleme suure tõenäosusega liigina välja suremas või kiiritussaaste tõttu muteerumas. On vaja julgeid ja geniaalseid inimesi, et vastu võtta raskeid otsuseid, mis võivad meid päästa. Kasutades kaasaegse teaduse kõiki võimalusi, luuakse arvutiprogramm, mille abil otsitakse kõige eluvõimelisemaid geenikombinatsioone.

Samas näeb programmeerija Ray Domen planeeritavas programmis ohtu ja kirjutab koodi mõned lõksud, mis peaksid vajadusel aktiveeruma ja aitama programmist loobuda. Kahjuks ei suuda ta siiski ette näha, kuidas tema poolt loodud programmist loobumise viis kauges tulevikus ühe noore naise elu väga keeruliseks muudab.

1 comment:

  1. Lugupeetud blogija!
    Soovitan postitustele panna pealkirjad, siis ilmuvad need paremini teiste blogrollidesse ja kohe on teada, mida tasub postitustest lugema tulla.
    Soovin edu!

    ReplyDelete